• RAUF USTA KİMDİR?

  • RAUF USTANIN MACERALARI

  • RAUF USTA MULTİMEDYA

Rauf Usta Kimdir?

Rauf Usta Kimdir?

Rauf Usta’nın babası 1962 yılında boyaları dökülen yataklı bir trenle Almanya’nın küçük bir şehri olan Kitzingen’e göç etti. Geçim sıkıntılarını atlatıp ferah bir hayata kavuşmak, çocuklarına daha iyi bir eğitim vermek isteyen Rauf Usta’nın babası; vizyonu geniş bir insandı. Şehrin kenar mahallelerinden birinde oldukça eskimiş ve sürekli tamir isteyen bir eve yerleştiler. Rauf Usta 1978 yılında işte bu evde dünyaya geldi. Çocukluğu ve ilk gençlik yılları yazları aşırı sıcak, kışları ise bir türlü ısınmayan bu çatı katında geçti. Babasının bitmek bilmeyen tamirlerine zevkle ve heyecanla yardım ederek ilk çıraklık deneyimlerini yaşadı. Rauf Usta 15 yaşına geldiğinde yalıtım konusunda mesleki eğitim almaya başladı. 18 yaşına geldiğinde artık dürüstlüğü ve verdiği hizmetin kalitesiyle aranan bir kalfa olmuştu. Bu dönemde hem Berufsschule’deki eğitimine devam etti, hem de birçok binanın yalıtılmasında görev aldı. Rauf Usta bu eğitimlerle yetinmeyerek Almanya’da mantolama denince en önde gelen firmalardan biri olan Knauf’un verdiği eğitimlere katıldı ve becerilerini iyice derinleştirdi. Kalfalığını tamamlayıp şehirdeki mimarların ve müteahhitlerin talep ettiği bir usta olduğundaysa sadece 20 yaşındaydı. Ustalık belgesini alır almaz çocukluk aşkı, örgülü saçlı, badem gözlü Suzanna ile evlendi.

Ülkesine özlemini bir türlü dindiremeyen Rauf Usta, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’ye yerleşmeye karar verdi. Bugünlerde yapıda enerji performansı kavramını tüm ülkeye anlatmak için Türkiye’yi dolaşıyor. Gittiği her yerde enerji maliyetlerini düşüren ustalığını sergiliyor. Rauf Usta yapılarda elde edilen enerji verimliliği ile işletme giderlerini düşürüyor ve bina ömrü ömrünü uzatarak binaların değerini artırıyor. Rauf Usta’nın hizmet verdiği insanlar, evlerinde yaşadıkları konforun tadını çıkarıyor. Rauf Usta’ya dikkat edin, bugünlerde Türkiye’nin her yerinde karşınıza çıkabilir. 

Rauf Usta'nın Hikayesi

  • Rauf Usta Ramazanda da Yanınızda

Rauf Usta Ramazanda da Yanınızda  • Rauf Usta İstanbul Yapı Fuarı'nda

Rauf Usta İstanbul Yapı Fuarı'nda  • Favorilerimden Biri: Sandstone-Design!

Favorilerimden Biri: Sandstone-Design!

En favori ürünlerimden biri olan Knauf Sandstone-Design ısı yalıtım sistemi ürünleri geçen yıl Almanya’da 12.si düzenlenen Plus X Award ödül töreninde dünya çapında bir ödül aldı. “Yılın En Yenilikçi Markası” ödülüne layık görülen Sandstone-Design, aynı zamanda uygulama kolaylığı ve malzeme kalitesiyle de gönlümü kazandı.
 

Sandstone-Design’ın görsel zenginliğine, doğal dokusuna hayranım. Çünkü bu ödüllü ürün, taşın belirli bir üretim süreci sonunda yaprak haline getirilmesiyle üretiliyor. Sandstone-Design; estetik görünümü, ince detayları ve taştan gelen renkleriyle uygularken en çok keyif aldığım ürünlerden
bir tanesi.


Sandstone Design sekiz farklı renk ve doku seçeneğiyle tüm bayilerimizde sizleri bekliyor. Size garanti ediyorum ki Sandstone-Design, dış cephe yalıtımında fark yaratmanıza neden olacak. Eğer bir sorunuz olursa 444 92 74’ten bana ya da benim kadar bilgili arkadaşlarıma ulaşabilirsiniz.Promosyon Ürünleri

Broşür